Milé klientky a klienti

předem bych Vám chtěl moc poděkovat za Váš zájem, a pokud se rozhodnete využít mích služeb, vynasnažím se, abyste se cítily nejen co nejlépe, ale vždy si rádi zavzpomínaly na tento nevšední zážitek a Vaše fotografie si prohlížely často a s oblibou
Jak se na focení připravit a co si mám vzít na sebe?

BOUDOIR & GLAMOUR
Glamour je doménou odvážnějších fotografií, boudoir (v překladu "dámský pokoj") má své místo v něžných fotografiích, především v luxusním prádle. Ani jeden styl neznamená přímou nahotu, jak si někteří mylně myslí.   Fotografování probíhá doma u zákaznice, minimální věk 18 let podmínkou.

Na focení je třeba se připravit nejen duševně, ale myslet i na své tělo a dodržet pár zásad, které nám  napomohou dosáhnout těch nejlepších výsledků. Dopřejte si péči v podobě manikúry a pedikúry a poslední týden před samotným focením se vyhněte návštěvě solária, spíše své tělo hydratujte a na den „D“  se pokuste co nejlépe vyspat (do krásy:)). Pokud se stane, že vyrazí nějaký ten pupínek, určitě ho nechte být, všechny nedostatky pleti odstraním následnou pc retuší. Nežádoucí chloupky odstraňte . Vlasům věnujte také pozornost,  na focení je mějte umyté, avšak konečnou úpravu nechte na vizážistce, stejně tak líčení, proto bude lepší, když rovnou dorazíte bez make-upu.

Jestli si lámete hlavu, co na sebe, tak vždy každé ženě radím, aby si přinesla spíše více prádla a až na místě společně dovybereme ty  nejvhodnější kousky.

Nejvíce lichotivé je např.:
jednoduchý černý korzet nebo košilka,spodní prádlo, možno i s podvazky, elegantní večerní šaty, koktejlky, tunika, klasické džíny v kombinaci s podprsenkou
Nezapomeňte také na různé doplňky: náušnice, náramky, šály….  cokoliv, k čemu máte vztah, nebo si jen myslíte, že by mohlo být vhodné nebo zajímavé. Určitě také nezapomeňte na boty s vysokým podpatkem, vhodné zvláště pro ženy s menší postavou.

Pokud cítíte nějaké obavy, nebo se jen strachujete z odhalenějšího focení, tak se opravdu nebojte, vždy se vynasnažím vyhovět veškerým Vašim přáním a potřebám. Nikdo Vás nebude nutit do něčeho, co nebudete chtít.
To je jedna z prvních informací, o kterých se zákazníky hovořím, první krok k pohodovému focení a tím i k žádaným výsledkům. Jak se tedy máte připravit?

Všeobecně
Tak, abyste při focení byly v pohodě, neunavený, nevystresovaný. To znamená před focením neponocovat a raději si pořádně odpočinout, dodržovat pitný režim a vynechat alkoholické nápoje (to má vliv i na pleť) a vyvarovat se příliž namáhavé práci. ( Ženy - Přijďte již nalíčená a upravená, případně si s sebou vezměte kamarádku, která Vám s přelíčením a s účesem v průběhu focení pomůže.) Počítejte před focením s časovou rezervou, je lepší v klidu pár minut počkat než spěchat a rozladit se zpožděním. Přijďte v pohodlném oblečení, které neškrtí (abyste při následné obměně oblečení neměly například vytlačenou sponu či knoflík na viditelném místě na kůži).
Vlasy je lépe mýt s předstihem (tedy ne chvíli před fotografováním).

Máte-li libovolná přání ohledně focení, míst, rekvizit, řekněte mi to s předstihem. A nebojte se zeptat, vymyslet a zrealizovat lze spousta věcí.
PORTRÉTY V EXTERIÉRU
1) Vezměte si s sebou několik různých a od sebe odlišných kousků oblečení. Je vhodné si vzít takový kousek co se může případně umazat (posadíte se do trávy apod.).
2) Nezapomeňte na doplňky a nebojte se výrazných druhů - velmi tak obzvláštníte fotku.
3) Líčení a účes - pokud to není vyloženě záměr, doporučuji nechat přirozenější tak, jak jste zvyklí.
4) Důležité je pro mne znát vaše nápady, představy, inspiraci. Nebojte se mi říci, co se vám líbí.
5) Jak pózovat? Především je důležitá vaše uvolněná nálada - proto si budeme povídat i o jiných věcech než focení, případně tykat.. přeji si, abyste se cítili uvolněně a ne jako na návštěvě u zubaře :) Na oné uvolněné atmosféře pak budeme stavět pózování a výrazy pro výsledné snímky. Mimo ateliér fotím spíše "reportážním" stylem - když nebudete sami vědět, budu vám navrhovat různé činnosti, nápady a při nich fotografovat. Vyberu pak ty nejlepší snímky.
CO KDYŽ NEUMÍM PÓZOVAT?
Já Vám samozřejmě poradím s pózami, vymyslíme společně , co by vypadalo dobře a efektivně na fotkách.
Byl bych rád, kdyby se každá model(ka) /klient(ka) alespoň lehce doma připravil(a), zkusil(a) si před zrcadlem výrazy a různé pózy. Aby byl(a) seznámen(á) sám(a) se sebou :-)

• Fotografie jsou hlavním prezentačním materiálem každé modelky
• Za dobrou fotografií stojí práce celého týmu (fotografa, vizážistky, stylistky,kadeřnice, modelky…)
• Pózování je třeba si nacvičit a zažít, aby působilo přirozeně
• Je důležité vždy pózovat od hlavy až k patě = pracovat jak s tělem, tak s výrazy
• Nezapomínejte, že nejpřirozenější pózou je póza, která vychází z modelky samotné. Vlastní cit a instinkt budou nakonec vždy nejdůležitější, jakékoliv návody a ukázky jsou pouze pro inspiraci.

Doporučuji shlédnout moc hezky udělané video od Czechoslovak Models.
Video ke shlédnutí zde
© Created by Sterba Milos 2014 - 2016
TOPlist
Veškerý obrazový materiál na těchto stránkách je chráněn autorským zákonem. Jakékoliv užití je možné pouze se souhlasem autora.
V případě zájmu o odkoupení práv na jakékoliv užití fotografií mne prosím kontaktujte.

Služby
Kontakt 
Vybavení
Fotograf
Informace 
Fotogalerie
Informace ...
Novinky
Modelky
Modelové
Aktuálně
Na nejrůznější projekty pro rok 2016 hledám nové tváře, bližší info do zpráv nebo přes mé facebookové stránky.
Facebook
 
9.7.2016 - Ukázka z posledního focení

4.6.2016 - Ukázka z posledního focení

22.5.2016 - Ukázka z posledního focení

11.2.2016 - Přidány nové foto ve složce Extravagance